Fundacja Pro - prawo do życia

Bild des Benutzers Fundacja Pro - prawo do życia
Fundacja Pro - prawo do życia  

Uwolnić Mary Wagner i Lindę Gibbons!

Mary Wagner, obywatelka Kanady, 12 grudnia, we wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, została aresztowana i postawiona przed sądem, dlatego że weszła do kliniki aborcyjnej z białą różą i proponowała obecnym tam kobietom pomoc.

Naczelna Izba Lekarska stwierdziła, że nie ma podstaw do postawienia zarzutów prof. Bogdanowi Chazanowi, gdyż w swoim postępowaniu nie naruszył on standardów etyki zawodowej.

W sądzie w Toronto odbyła się ostatnia już rozprawa przeciw obrończyni życia. Zapadł wyrok: 10 miesięcy więzienia.

26 stycznia 2015 r. w "Kropce nad i" Stefan Niesiołowski zaprzeczał dowiedzionym prawdom naukowym, wypowiadając się na temat pigułek "po" bez jakiegokolwiek przygotowania.
 

Dziękujemy za udział w akcji. Senatorowie przyjęli ustawę ratyfikacyjną. Będziemy monitorować sprawę.

----

Na początku ubiegłego roku opinia publiczna została poinformowana, że w rzeszowskim szpitalu Pro – Familia wykonuje się aborcje. Szpital postanowił zastraszyć położną Agatę Rejman, która ujawniła prawdę o aborcjach w Pro-Familii, a kiedy w sprawie zabrali głos obrońcy życia z Fundacji Pro – Prawo do Życia, wytoczył im sprawy sądowe.

Twarzami świątecznych spotów Empiku wybrano Adama Darskiego oraz Marię Czubaszek. Ten pierwszy jest wokalistą zespołu Behemoth, który może się pochwalić takimi utworami jak "Chrześcijanie dla lwów" a także wypowiedziami o uprawianiu grupowego seksu: “moralność przeciętnego Polaka nie udźwignie faktu, że dorośli ludzie mogą uprawiać seks w upojeniu alkoholowym? Rock'n'roll to zabawa.”.

Ksiądz Arcybiskup Stanisław Gądecki, Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski, w czasie zakończonego w minioną niedzielę synodu o rodzinie, swoją wypowiedzią dla Radia Watykańskiego skierował dyskusję na właściwe tory.

Sławomir Neumann, wiceminister zdrowia, w wypowiedzi dla mediów, komentując Deklarację Wiary, podpisaną przez 3000 lekarzy, stwierdził: "A my będziemy wyciągać konsekwencje i jeśli komuś wiara nie pozwala być lekarzem, to nim nie będzie" (cytat za komunikatem PAP).

Rzeszowski szpital Pro-Familia domaga się od położnej 50 tysięcy złotych, ponieważ publicznie odmówiła uczestnictwa w dokonywanych w tym szpitalu aborcjach.

Na przełomie stycznia i lutego 2014r. we wrocławskim Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym przy ul. Kamieńskiego dziecko z zespołem Downa urodziło się żywe w wyniku dokonanej aborcji. Podczas „legalnej" procedury tzw. przerwania ciąży wywołano u pacjentki sztuczny poród, co zakończyło się urodzeniem ważącego ok.