Petíció
Ne kényszerítse magyar munkavállalóira a valóságtagadást a Deutsche Telekom!
Ne kényszerítse magyar munkavállalóira a valóságtagadást a Deutsche Telekom!
Nemrég kapták kézhez a Deutsche Telekom magyarországi alkalmazottai a vállalat Transzgender Kézikönyvét, számolt be róla tegnap a Mandiner.
Bár a CitizenGO évek óta foglalkozik a genderideológia témájával, a Deutsche Telekom magyarországi munkatársainak megküldött Transzgender Kézikönyvében fellelhető abszurd képtelenségek, illetve az előírtak megszegésére vonatkozó jelentési kötelezettség az eddig látottak után is megdöbbentők számunkra.
„Ez a Kézikönyv azért készült, hogy a transz vagy transzgender témára összpontosítson, támogatást nyújtson azok számára, akik nemi átváltozáson mennek át, illetve oktassa, képezze és tanácsolja a környezetükben élőket”, kezdődik az útmutató.
Ebből azt gondolhatnánk, hogy csupán önkéntes irányelvekről van szó, az anyag vége felé viszont világossá válik, hogy kötelező a Kézikönyv végrehajtása, olyannyira, hogy megsértését a vállalaton belül jelenteni kell:
„Ezen útmutató napi szintű támogatása és végrehajtása minden vezető és alkalmazott felelőssége. Megsértését vagy feltételezett megsértését jelenteni kell az igazgatóságnak/felsőbb vezetésnek...”
Ez nem más, mint a valóságtagadó genderideológia magyar munkavállalókra kényszerítése. A Kézikönyv ugyanis azt várja el tőlük, hogy hamis dolgokat állítsanak és tegyenek, így például ne a valódi, biológiai nemükön utaljanak munkatársaikra, hanem mindenkire kívánsága szerint.
Természetesen a transzgender munkatársak szabadon gondolhatnak bármilyen képtelenséget a saját nemükről. Mélyen együttérzünk a tragédiájukkal, mely szerint nem érzik magukat komfortosan a biológiai nemükkel. Véleményünk szerint segíteni kellene nekik abban, hogy feldolgozhassák a korábbi traumáikat, és ezzel begyógyulhassanak a nemi identitásuk sérülései.
A tévképzeteiket erősítő, valóságtagadó viselkedést viszont nem kényszerítheti a Deutsche Telekom a vállalat a többi munkavállalójára!
Petíciónkban ezért a Deutsche Telekom vezetőségéhez fordulunk, felszólítva őket, hogy vonják vissza a Transzgender Kézikönyv végrehajtásának követelményét, amely veszélyezteti a szólás- és lelkiismereti szabadságot, és jogsértések lehetőségét veti fel a munkavállalókkal szemben.
Miket is kell betartaniuk mostantól a Deutsche Telekom magyarországi munkatársainak?
- Elfogadhatatlannak és helytelennek minősíti a Kézikönyv a valódi, biológiai nemre vonatkozó névmás és név használatát transzgender személy esetében.
- Egyeztessünk az egyénnel a használni kívánt névmásokról:
„Sértő vagy zaklató is lehet kitalálni valakinek a névmásait, sokkal jobb egyeztetni az egyénnel a névmásokról, amelyeket használni szeretne.” - Megbeszéléseken, találkozókon és e-mailekben osszuk meg a saját névmásunkat, ezzel teremtve befogadó teret a transzgender személyeknek:
„Egy cisznemű (nem transznemű) ember számára nem kerül semmibe a névmás megosztása, a transzneműek számára azonban ez komoly döntés. A névmások megosztásával megnyitod a teret, és helyet csinálsz, megmutatva, hogy tudod, hogy a világ nem cisz, nem bináris.
„Mutatkozzon be saját névmásaival, ha újonc egy beszélgetésben vagy találkozón. Ha önmagából indul ki, és komoly hangot vesz fel, az elveszi a többiek kedvét (akik esetleg nem szokták megosztani a névmásaikat) attól, hogy viccel üssék el a bemutatkozást.”
„Ha nem biztos abban, hogy valaki melyik névmást részesíti előnyben, vagy nem tudja megkérdezni, amikor az első e-mailt ismeretlen személynek írja, mindig használhatja a keresztnevet vagy a teljes nevet.”
„Ha megadja névmásait a Yam United profiljában vagy az e-mail aláírásában, megkönnyíti, hogy mindenki a megfelelő módon szólítsa meg Önt.”
Milyen téves állításokra alapozza a fenti irányelveket a Transzgender Kézikönyv?
- „A biológiai nem nem bináris, ami azt jelenti, hogy se nem férfi, se nem nő, de a legtöbb kultúrában a bináris címke jelenik meg a születési anyakönyvi kivonatán (férfi vagy nő).”
- „A nemi identitás az én legbelső fogalmát írja le, ami lehet nő, férfi, egyik sem, vagy mindkettő keveréke. A nemi identitás úgy írható le, mint az agy neme. Nem választott, és nem bináris (egész spektrum létezik). Mindannyiunkban van egy mélyen gyökerező érzés arról, hogy hogyan azonosítjuk magunkat, függetlenül a nemi szervünktől. Ez nem a biológiai nemhez köthető, bár sok ember nemi identitása egybeesik vele, egyesek számára azonban a nemi identitásuk az eltér a születéskor kijelölt nemtől, és amelyet az eredeti születési anyakönyvi kivonatukba bejegyeztek (férfi vagy nő). A nemi identitás alapvető szempontja annak, hogy ki is a személy.”
- Erősen manipulált arányszámokat tartalmaz az anyag a magukat LMBTQ-ként azonosítók kapcsán.
- Megjelenik a Kézikönyvben a jól ismert „Genderbread Személy" mézeskalács figura, ami a biológiai nem és a nemi identitás egymástól való függetlenítésének szimbóluma.
Hivatkozások:
Deutsche Telekom a magyar munkavállalóinak: „A férfiak is menstruálhatnak”
https://mandiner.hu/cikk/20220926_deutsche_telekom_transz_utmutato_a_ferfiak_is_menstrualhatnak
A Kézikönyv IDE KATTINTVA tölthető le.