Fundacja Reduta Dobrego Imienia

Szanowni Państwo! Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu nie przyjął skargi złożonej przez rodzinę pozostającego w śpiączce obywatela Polski mieszkającego w Anglii. Przypomnijmy, że Sąd Opiekuńczy w Londynie nakazał odłączenie ciężko chorego człowieka potrzebującego stałej pomocy od aparatury podtrzymującej życie.

Komisja Europejska domaga się od Rządu Rzeczypospolitej zgody na przymusową relokację imigrantów z krajów Europy zachodniej do Polski, wbrew opozycji niemal 75% społeczeństwa polskiego.

„Malowany Ptak” to kłamstwo wiecznie żywe, tym razem przybrało formę przedstawienia w ramach kooperacji Teatru Polskiego w Poznaniu i Teatru Żydowskiego w Warszawie. Wystawiane od końca marca bieżącego roku początkowo w stolicy Wielkopolski, powoli zatacza coraz szersze kręgi, niosąc mit „polskiego antysemityzmu”, tym razem do Warszawy.

Wydarzenia w Teatrze Powszechnym są świadectwem determinacji środowisk, które dotychczas czerpały profity z dostępu do funduszy publicznych, usadowienia się w różnych instytucjach kultury, gdzie prowadziły systematyczną akcję demontażu wspólnoty politycznej i kulturowej jaką jest Polska i polskość.

Włoska agencja prasowa ANSA już po raz drugi w ciągu jednego miesiąca użyła określenia „polski obóz koncentracyjny” w odniesieniu do Auschwitz-Birkenau.
 

W serwisie Amazon.ca pojawił się w sprzedaży przedmiot opisany jako „Poland Door Mat Floor Mat – Flag (28×20 inches). Jest to wycieraczka do butów w formie polskiej flagi. Dokonaliśmy zakupu tego przedmiotu, aby sprawdzić, czy nie jest to jakaś prowokacja - „fake internetowy” itd.Dzięki takiemu kontrolnemu zakupowi przekonaliśmy się, że takie przedmioty rzeczywiście można kupić.

Prezydent Bill Clinton podczas wiecu wyborczego swojej żony powiedział, że „Polska i Węgry - te dwa kraje, które nie byłyby wolne, gdyby nie Stany Zjednoczone i długa zimna wojna - teraz zdecydowały, że demokracja to dla nich zbyt wielki problem i wolą przywództwo na wzór putinowski. Dajcie nam autorytarnego dyktatora i trzymajcie z daleka obcokrajowców.

Prominentni przedstawiciele PO wypowiadali się wielokrotnie w mediach, że europarlamentarzyści z tej partii poprą przygotowywaną tam rezolucję w sprawie tzw. "łamania zasad demokracji w Polsce”.

Nie istniało nigdy „Polish SS”. Polacy jako pierwsi stawili opór Hitlerowi jego państwu bezprawia i śmierci. Polska podczas II wojny światowej straciła prawie 20% populacji. Żądamy wycofania publikacji ze sprzedaży oraz oficjalnych przeprosin.

Od dłuższego czasu w niemieckich mediach trwa nagonka na Polskę.

W nagonce tej biorą też udział prominentni politycy Unii Europejskiej narodowości niemieckiej, natomiast rząd niemiecki zachowuje się powściągliwie.

Traktując postępowanie Norwegów jako szczególnie okrutne, bo wymierzone w bezbronne dzieci, wzywamy władze Norwegii do walki z drastycznymi przejawami rasizmu, do respektowania Konwencji Wiedeńskiej i Konwencji Praw Dziecka oraz do uwolnienia Józefa oraz wszystkich bezprawnie przejętych przez Barnevernet polskich dzieci, obywateli Polski.

Norweska Rada Etyki Mediów (Pressens Faglige Utvalg) uznała, że użycie terminu „polski obóz koncentracyjny” jest zgodne z „zasadą dobrego obyczaju dziennikarskiego”.

W związku z tym Reduta Dobrego Imienia wyraża stanowczy protest i żąda zmiany stanowiska Rady. Decyzję Rady uważamy jako skandaliczną. W ten sposób tradycyjna przyjaźń polsko – norweska zostaje wystawiona na szwank.

Jan Tomasz Gross na łamach Die Welt i Project Syndicate napisał między innymi, że "Polacy zabili więcej Żydów niż Niemców". Obok tego w tym tekście jest szereg innych kłamstw mających przedstawić Polaków jako ksenofobów i antysemitów, którzy nienawidzą obcych - i dlatego nie chcą przyjęcia "kwot imigracyjnych".

Prezydent Bronisław Komorowski wziął udział w uroczystości ku czci Clausa von Stauffenberga, człowieka, ktory został przez niemiecką propagandę wykreowany na symbol niemieckiego "ruchu oporu" podczas II wojny światowej. Tymczasem prawda jest taka...

Dyrektor FBI w swoim przemówieniu w Muzeum Holocaustu uznał, że Polacy byli "wspólnikami morderców" podczas Holokaustu. Ta wypowiedź zniesławia naród Polski i burzy dotychczasowe doskonałe relacje narodów polskiego i amerykańskiego, które cementowały się na polach bitew, w walce konspiracyjnej, pracy wywiadowczej i wytrwałej pracy pokojowej. Dyrektor James B.

Skandaliczny wyrok na Mariusza Kamińskiego i jego współpracowników ostatecznie podciął zaufanie do sądów w Polsce. Ten wyrok ma wszelkie cechy zemsty politycznej. W tej chwili tylko 14% obywateli ma zaufanie do sądów, a ponad 60% uważa, że sądy w Polsce nie są niezawisłe!!! Żadne demokratyczne państwo nie może istnieć bez sądów, cieszących się powszechnym zaufaniem.

Zniesławiające sformułowania "polskie obozy koncentracyjne", 'polskie obozy śmierci", "polskie getta" używane są powszechnie przez światowe media i utrwalają fałszywy obraz Polaków jako sprawców Holokaustu.

Widzowie zagraniczni, którzy oglądają film" Ida" nagrodzony Oskarem i zbierający bardzo pochlebne recenzje, mogą odebrać fałszywe przeświadczenie o tym, że sprawcami Holokaustu są Polacy.