Peticija: STOP cenzuri na HRT-u!

Peticija upućena: Saborski odbor za informiranje

 

Peticija: STOP cenzuri na HRT-u!

Peticija: STOP cenzuri na HRT-u!

010.000
  8.006
 
8.006 potpisa. Prikupimo 10.000!

Hrvatska radiotelevizija zabranila je u svojem središnjem Dnevniku emitiranje govora biskupa Mate Uzinića pred 80 000 ljudi u Vukovaru na Dan sjećanja!

U Dnevniku HRT-a koji je uredio Stipe Alfier, emitiranom 18. studenoga 2014. na obljetnicu stradavanja Vukovara, namjerno nije prikazana vijest o snažnoj poruci koju je biskup Uzinić uputio cijelom hrvatskom društvu: Budemo li i dalje nesložni, budemo li imali potpuno oprečne stavove o našoj prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, i Vukovar, a i mi s njim ćemo umrijeti! Zato trebamo krenuti u obnovu našeg društva počinjući od Vukovara, grada simbola pobjede u porazu, grada čije ime i značenje ne želimo i ne možemo zaboraviti.”

Nekoliko milijuna gledatelja središnje informativne emisije HRT-a, koji plaćaju pristojbu od oko 1 200 000 000 (milijardu i dvjesto milijuna) kuna godišnje, bilo je namjerno uskraćeno za poruku biskupa Uzinića koja bi im donijela ohrabrenje i potaknula ih na zalaganje za obnovu Domovine. Ne samo da je urednik Stipe Alfier izostavio tu vijest iz Dnevnika, već gledatelji uopće nisu mogli saznati da je biskup Uzinić bio u Vukovaru i održao govor!

Želimo li da HRT, kao naša javna televizija, bude sredstvo gušenja promjena u Hrvatskoj? Ne! Želimo vijesti koje će objektivno informirati i doprinijeti boljitku našeg naroda, građana i društva! Ovo nije prvi put da g. Stipe Alfier kao urednik središnjeg Dnevnika pristrano informira građane o pitanjima od društvene važnosti. Kvaliteta informativnih emisija HRT-a se sustavno srozava već godinama kako bi se plasirale dezinformacije i nametalo jednoumlje.

Stoga Vas pozivamo da potpišete peticiju protiv ovakvih zloporaba ovlasti na HRT-u! Tražimo da HRT smjeni Stipu Alfiera, objavi ispriku gledateljima i ponovi u svom središnjem Dnevniku cjelovitu vijest o propovijedi biskupa Uzinića.

Svoje nezadovoljstvo možete također izraziti na broju telefona HRT-a:   01/ 6342 634

 

 

010.000
  8.006
 
8.006 potpisa. Prikupimo 10.000!

Complete your signature

Sada potpišite peticiju!

 
Please enter your email
Please enter your first name
Please enter your last name
Please enter your country
Please enter your zip code
Molimo vas, izaberite jednu od ponuđenih opcija:
Vaše podatke obrađujemo sukladno našim pravilima o zaštiti privatnosti

Peticija upućena: Saborski odbor za informiranje

Poštovani,

kao redovni pretplatnik HRT-a iznenađen sam i vrlo zabrinut što na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara nisam u središnjem Dnevniku mogao čuti snažnu poruku dubrovačkog biskupa Mate Uzinića:

“Budemo li i dalje nesložni, budemo li imali potpuno oprečne stavove o našoj prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, i Vukovar, a i mi s njim ćemo umrijeti! Zato trebamo krenuti u obnovu našeg društva počinjući od Vukovara, grada simbola pobjede u porazu, grada čije ime i značenje ne želimo i ne možemo zaboraviti.”

Ovu poruku biskupa Uzinića smatram iznimnom važnom za poboljšanje stanja u kojem se hrvatsko društvo nalazi. Neemitiranje ove poruke sam doživio kao cenzuru od strane glavnog urednika Dnevnika Stipe Alfiera s ciljem namjernog zakidanja gledatelja za informaciju i zaustavljanja pozitivnih promjena u hrvatskom društvu. Ovo je još jedan od primjera kako g. Alfier kao urednik Dnevnika pristrano informira građane o pitanjima od društvene važnosti i sustavno zloupotrebljava svoje ovlasti kako bi središnja informativna emisija HRT-a postala sredstvo dezinformiranja.

Kao hrvatski građanin, korisnik i pretplatnik Hrvatske radiotelevizije, tražim od Vas da učinite sve potrebno kako bi Stipe Alfier, urednik središnjeg Dnevnika HRT-a bio smijenjen, te kako bi u središnjem Dnevniku HRT-a bila objavljena isprika gledateljima i emitirana cjelovita vijest o propovijedi biskupa Uzinića.

[Ime i prezime]

Peticija upućena: Saborski odbor za informiranje

Poštovani,

kao redovni pretplatnik HRT-a iznenađen sam i vrlo zabrinut što na Dan sjećanja na žrtvu Vukovara nisam u središnjem Dnevniku mogao čuti snažnu poruku dubrovačkog biskupa Mate Uzinića:

“Budemo li i dalje nesložni, budemo li imali potpuno oprečne stavove o našoj prošlosti, sadašnjosti i budućnosti, i Vukovar, a i mi s njim ćemo umrijeti! Zato trebamo krenuti u obnovu našeg društva počinjući od Vukovara, grada simbola pobjede u porazu, grada čije ime i značenje ne želimo i ne možemo zaboraviti.”

Ovu poruku biskupa Uzinića smatram iznimnom važnom za poboljšanje stanja u kojem se hrvatsko društvo nalazi. Neemitiranje ove poruke sam doživio kao cenzuru od strane glavnog urednika Dnevnika Stipe Alfiera s ciljem namjernog zakidanja gledatelja za informaciju i zaustavljanja pozitivnih promjena u hrvatskom društvu. Ovo je još jedan od primjera kako g. Alfier kao urednik Dnevnika pristrano informira građane o pitanjima od društvene važnosti i sustavno zloupotrebljava svoje ovlasti kako bi središnja informativna emisija HRT-a postala sredstvo dezinformiranja.

Kao hrvatski građanin, korisnik i pretplatnik Hrvatske radiotelevizije, tražim od Vas da učinite sve potrebno kako bi Stipe Alfier, urednik središnjeg Dnevnika HRT-a bio smijenjen, te kako bi u središnjem Dnevniku HRT-a bila objavljena isprika gledateljima i emitirana cjelovita vijest o propovijedi biskupa Uzinića.

[Ime i prezime]