ISIS útočí na našich priateľov v Iraku - prosba o modlitbu

Send a message of support to our persecuted brethren in Iraq

 

ISIS útočí na našich priateľov v Iraku - prosba o modlitbu

ISIS útočí na našich priateľov v Iraku - prosba o modlitbu

050 000
  25 916
 
25 916 aláírás. A következő cél: 50 000!

Cez víkend sme dostali alarmujúcu správu, že naši mladí priatelia v Iraku sú v priamom ohrození života zo strany ISIS (Daesh) a úpenlivo nás prosia o modlitby! Prosím, zahrňte ich do svojich modlitieb!

Skupina militantov z extrémistickej organizácie Islamský štát (IS) zaútočila v piatok v severoirackom meste Kirkuk. V snahe ukryť sa, vtrhli aj do utečeneckého domu pre študentky, ktorý finančne podporuje CitizenGO, katolícka charita a aj mnohí z Vás. Dievčatá, ktoré v ňom bývajú, opisujú túto strašnú skúsenosť: 

"Ozbrojení teroristi sedeli na posteliach, pod ktorými sme boli ukryté. Niekoľko hodín sme tam ležali v strachu o život, snažiac sa ani nepohnúť, aby sme sa neprezradili... Našťastie Panna Mária, ku ktorej sme sa utiekali, im zastrela zrak a nenašli nás... Prosím, modlite sa za nás!" 

Teroristi opustili dom až po 8 hodinách, avšak okrem jedného, ktorý bol zranený. Kým tento niečo hľadal vo vedľajšej miestnosti, dievčatá využili príležitosť a unikli zadným vchodom. Zakrátko vyhodil do povetria celý dom... Je to zázrak, že sa všetky dievčatá zachránili. Znovu prišli o všetko, čo mali, znovu musia hľadať, kde sklonia hlavu... ale sú živé a zdravé. Zatiaľ. V tejto vojne totiž nič nemajú isté...

Táto dráma sa skončila bez straty na životoch, pre civilistov, iní žiaľ také šťastie nemali. Vytvorili sme preto podujatie na Facebooku, aby sme, čo najviac ľudí upozornili na potrebu modlitieb pre Irak, prosím, pripojte sa, prosím:

https://www.facebook.com/events/330080820686446/

Ak sledujete našu činnosť, viete, že CitizenGO pravidelne podporuje kresťanských utečencov v Iraku, zasiela im finančnú a hmotnú pomoc, angažuje sa medzinárodne za prijatie opatrení pre ich bezpečný život a pri osobných návštevách ich uisťuje, že aj keď to často vyzerá, že svet na nich zabudol, pravda je taká, že stojíme pre nich, že robíme, všetko, čo je v našich silách, aby sa ich situácia zlepšila. 

Deťom a rodinám, ktoré podporujeme sa podarilo uniknúť pred hrozbami islamského štátu do Kirkuku, keď džihádisti obsadil Ninivskú planinu. Ale zdá sa, že nie na dlho. Islamistom, ktorí strácajú svoje územia v okolí Mosulu sa podarilo infiltrovať až do Kirkuku. Priamo pred domami, kde žijú utečenci prebiehali minulý týždeň ťažké boje. Všetci sú vydesení, v panike a strachu o život.

Prosím, pridajte sa k nám v modlitbe za Irak, ktorí teraz zažíva hrôzy vojny: https://www.facebook.com/events/330080820686446/

Kirkuk sa nachádza približne 170 kilometrov juhovýchodne od mesta Mósul obsadeného Islamským štátom. O znovudobytie Mosulu, ktorý je v rukách islamistov od júna 2014, sa v rámci mohutnej ofenzívy od nedele usiluje iracká armáda a jej spojenci. Kirkuk sa považoval za relatívne bezpečené miesto, kde našli útočište státisíce utečencov. Aj náš tím toto mesto v rámci pomoci utečencov viackrát navštívil. V uplynulom týždni tam rukou ISIS zahynuli desiatky civilistov a v celom meste platí zákaz vychádzania. 

Situácia v krajine je veľmi vypätá a včera nás k modlitbe za Irak vyzval aj pápež František:

„V týchto dramatických hodinách som nablízku celému obyvateľstvu Iraku, osobitne obyvateľom mesta Mosul. Sme otrasení na duchu krutými činmi násilia, ktoré sa už dlhú dobu páchajú proti nevinným občanom, či sú to moslimovia, či sú to kresťania, či sú to príslušníci iných etník a náboženstiev. Bolestne ma zasiahli správy o chladnokrvnom zavraždení početných synov a dcér tejto zeme, medzi nimi aj toľkých detí. Táto ukrutnosť nás núti plakať, zostávajúc bez slov. K vyjadreniu solidarity pripájam uistenie, že pamätám v modlitbe, aby Irak, hoci je tvrdo zasiahnutý, bol silný a pevný v nádeji, že dokáže ísť smerom k budúcej bezpečnosti, zmiereniu a pokoju. Preto vás všetkých prosím, aby ste sa pripojili k mojej modlitbe, v tichosti.“

Mnohé deti, študentov a rodiny poznáme osobne, a v týchto dňoch sa celý náš tím obáva, čo sa s nimi stane. Viacerí z Vás im poslali finančnú pomoc prostredníctvom svojich štedrých darov, alebo ste podporili medzinárodnú kampaň na ich záchranu. Pri stretnutiach v Iraku nás ubezpečovali, že na Vás svojich dobrodincov pamätajú vo svojich modlitbách. Teraz je rad na nás: Vložte ich, prosím, tieto dni do svojich modlitieb. A do modlitby za pokoj na celom svete, prosím, zahrňte všetkých prenasledovaných kresťanov. 

Poproste aj svojich priateľov, aby sa pripojili, napr. aj pomocou zdieľanie podujatia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/330080820686446/

Ak chcete prenasledovaným kresťanov v Iraku poslať povzbudivé slová, využite okienko na správu vpravo hore ("Personal message (optional)"). Pomocou našich priateľov v Iraku im ich doručíme.

050 000
  25 916
 
25 916 aláírás. A következő cél: 50 000!

Aláírás

Írja alá most

 
Please enter your email
Please enter your last name
Please enter your first name
Add a personal message to the email
Please enter your country
Please enter your zip code
Kérjük, válasszon egy opciót:
Adatait adatvédelmi szabályzatunknak és felhasználási feltételeinknek megfelelően használjuk

Do okna vyššie, prosím, vložte svoj odkaz pre kresťanov v Iraku

Do okna vyššie, prosím, vložte svoj odkaz pre kresťanov v Iraku